Burun Estetiği

Burun Estetiği İle Güzelliğinizi Keşfedin

Burun Estetiği Operasyonu

Burun estetiğinde bugün gelinen noktada tek tip, sipariş usulü burun yapılması geride kalmıştır.Burun estetiği hastalarında, kalıpların dışına çıkılması, hastanın ihtiyaçlarının bireysel olarak çok iyi değerlendirilmesi ve bu ihtiyaçlara yönelik iyi bir operasyon planı yapılması son derece önemlidir.

Bir burun estetiği adayını değerlendirirken, burun ucu, burun sırtı, burun kanatları, burun delikleri, burun alın ilişkisi, burun dudak ilişkisi gibi pek çok parametreyi tek tek değerlendirip, hastamın burnuyla ilgili yapılmasını istediği değişikliklerle birlikte yorumluyorum.

Hastamla birlikte mutabık kaldığımız değişikliklerin her biri için planlanan cerrahi müdahale şeklini not alıyorum. Bazen sadece bir dikişle, bazen kıkırdak eklemeleri ile bazen kıkırdak zayıflatmaları ve çoğu zamanda bu tekniklerin birlikte kullanımı ile hastamın yüz yapısına en uygun olan burun şeklini yani doğal güzelliği oluşturuyorum.

Burun Estetiği İle Nefes Alışınız Kolaylaşsın

Burun estetiği güzellik ve nefes alma gibi değişik açılardan pek çok kişinin yaptırmak istediği bir operasyondur. Ancak bu konuda kulaktan dolma bilgilerden ötürü birçok çekinceyle karşılaşmaktayız.

Burun estetiği operasyonunda amaç çok iyi nefes alan ve yüz harmonisine uyum sağlayan bir burun yapmaktır. Yüzü göz önüne almadan sadece burun şeklini göz önüne almak yanlıştır. Aynı zamanda başkasının burnu gibi yapılmasını istemekte doğru değilir.

Benim burun estetiği ameliyatlarındaki temel felsefem doğal görünümlü abartılı olmayan estetik sonuçlar elde etmektir. Bu yaklaşım gereği burundaki dokulara minimum zarar verecek teknikle ve gerektiği kadar yeniden şekillendirme-düzeltme işlemleri yapmaktayım.

Burun estetiği ameliyatı kullandığım dokuya saygılı teknik sayesinde şişlik ve morlukların en az şekilde oluşmasını sağladığımı söylemiştim. Dokulara enaz zarar veren bu yaklaşım sayesinde, çok kısa sürede alçı, tampon ve dikişlerinizden kurtulmakta ve en kısa sürede iş hayatı ve sosyal yaşantınıza dönebilmektesiniz.

Doç. Dr. Serkan Yıldırım’ın kendi geliştirdiği ‘Ağrısız Burun Estetiği’ tekniği ile hasta arzuladığı sonuca kısa bir süre içinde ulaşmaktadır. Bu teknik ile burunda kırma ya da törpüleme işlemi yapılmadığından hastada ameliyat sonrası daha az ağrı olur ve şişme ya da morarma görülmez. Hasta için iyileşme dönemi ortalama yedi gündür.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s